Main menu

Sony Ericsson Championships

The WTA Tour Championships, Sony Ericsson Championships - tenisowy turniej kobiet rozgrywany corocznie na zakończenie sezonu, najczęściej w listopadzie. Awans do niego uzyskuje 8 czołowych tenisistek w danym roku. Turniej jest piątym co do prestiżu wydarzeniem w ciągu roku, zaraz po turniejach Wielkiego Szlema: Australian Open, French Open Wimbledon, US Open. Jest też uważany za nieoficjalne mistrzostwa świata.Kobiecy turniej Masters odbył się pierwszy raz w 1972 roku w Boca Raton na Florydzie. Do 1986 był rozgrywany w marcu. Miejsce jego rozgrywania przenoszono do Nowego Jorku, Monachium i Los Angeles. Od 2006 roku do 2007 gospodarzem turnieju jest Madryt, a w latach 2008 - 2010 mistrzostwa gościć będą w Ad-Dauha. Od 2011 do 2013 roku gospodarzem będzie Stambuł, w którym zostanie zbudowany nowy obiekt tenisowy na 10 tysięcy osób.W latach 1984-1998 do zwycięstwa w meczu trzeba było wygrać 3 sety. Był to jedyny przypadek turnieju pań z typowo męskimi zasadami.Od roku 2006 turniej nosi nazwę Sony Ericsson Championships.W 2007 roku, w najdłuższym finale w historii turnieju, Belgijka Justine Henin pokonała Rosjankę Marię Szarapową 5:7, 7:5, 6:3. Mecz trwał trzy godziny i dwadzieścia cztery minuty.
Tenisowe turnieje toczą się przez większą część roku, jednak tych, którzy nie potrafią żyć bez sportu (jak ja) może zainteresuje: Serwis dla fanów sportów zimowych - Portal Skoki narciarskie albo o hokeju .

Newsy Tenis ziemny według kraju:

Agnieszka Radwańska w półfinale Wimbledonu!

Polka wygrała swój ćwierćfinał na Wimbledonie. Po raz pierwszy w karierze Agnieszka Radwańska zagra w półfinale turnieju z cyklu wielkiego Szlema. Mecz już 5.07. o godzinie 14! Przeciwniczką Polki będzie Angelique Kerber
GotLink.pl - herbalife - Szukasz skutecznej diety - u nas je znajdziesz - domki spanie mazury Szczytno domki nocowanie w domkach jeziora mazurskie - ihr24 - sprawdź ksw 29 online bez rejestracji