Main menu

J&S Cup 2007

Tenisowy turniej J&S Cup w roku 2007 odbył się w dniach 1 - 7 maja. Mecze tradycyjnie rozgrywane były na kortach ziemnych tenisowego klubu Warszawianka. J&S Cup jest turniejem drugiej kategorii. Za zwycięstwo zawodniczka otrzymuje 275 punktów do rankingu WTA, finalistka zaś 190. Dyrektorem turnieju jest Stefan Makarczyk.Listę zawodniczek opracowano na podstawie rankingu, który organizacja WTA opublikowała w na tydzień przed rozpoczęciem turnieju głównego, 23 kwietnia 2007 roku.Spośród dziewięciu startujących w eliminacjach do turnieju głównego Polek aż osiem odpadło już w pierwszym spotkaniu. Edyta Cieplucha przegrała 1/6 1/6 z Czeszką Zuzaną Ondráškovą. Anna Korzeniak uległa Litwince Linie Stančiūtė 2/6 6/1 1/6 i to ona najbardziej spośród polskich zawodniczek zbliżyła się do drugiej rundy turnieju eliminacyjnego. Natalia Kołat przegrała ze Słowaczką Jarmilą Gajdošovą 5/7 4/6. Aleksandra Rosolska zdobyła jedynie dwa gemy w meczu przeciwko jednej z najlepszych juniorek świata, Tamirze Paszek Trzecia rakieta Polski, Joanna Sakowicz uległa 1/6 1/6 piętnastej rakiecie Rosji, Wierze Duszewinie Karolina Kosińska przegrała 1/6 3/6 z Andreją Klepač. Alicja Rosolska uległa Cwetanie Pironkowej 2/6 1/6. Z turnieju odpadła też Monika Krauze Olga Brózda pokonała w pierwszej rundzie turnieju eliminacyjnego Łotyszkę Līgę Dekmeijere 1/6 6/1 6/3. Jednak już w drugiej nie wykorzystała okazji, przegrywając ze Słowaczką Jarmilą Gajdošovą 6/0 4/6 6/7(4).Debiutująca z dziką kartą w świecie zawodowego tenisa Katarzyna Piter przegrała w pierwszej rundzie turnieju głównego z numerem pięć zawodów, Nadią Pietrową 3/6 5/7.Grająca z dziką kartą Urszula Radwańska przegrała w pierwszej rundzie turnieju głównego z Rosjanką Jeleną Wiesniną 6/2 6/7(4) 3/6. Polka nie wykorzystała trzech piłek meczowych w drugim secie.Najlepszy polski debel, Klaudia Jans i Alicja Rosolska przegrał w pierwszej rundzie turnieju deblistek po zaciętym i wyrównanym boju z najwyżej rozstawionymi Marą Santangelo i Katariną Srebotnik 3/6 6/3 7-10.Siostry Alona i Kateryna Bondarenko pokonały parę Anna-Lena Grönefeld / Urszula Radwańska 6/1 6/2 w pierwszej rundzie głównego turnieju deblistek Agnieszka Radwańska najlepsza tenisistka polska, pokonała w pierwszej rundzie turnieju gry pojedynczej Cwetanę Pironkową 7/5 6/1. W drugiej rundzie uległa Ukraince Alonie Bondarenko 6/0 4/6 3/6. To ostatnia zawodniczka Polski, która grała w turnieju singlowym Agnieszka Radwańska i Anna Czakwetadze odpadły w pierwszej rundzie gry podwójnej, pokonane przez Wierę Duszewinę i Tetianę Perebijnis 2/6 4/6 Olga Brózda i Karolina Kosińska w pierwszej rundzie turnieju deblistek pokonały Līgę Dekmeijere i Gabrielę Navrátilovą 7/5 6/3. W ćwierćfinałach Polki uległy rozstawionym z dwójką Jelenie Lichowcewej i Jelenie Wiesninie 6/3 3/6 5-10. To ostatnie reprezentantki Polski w turnieju J&S Cup 2007 Dla belgijskiej tenisistki Kim Clijsters tegoroczny turniej J&S Cup to ostatni w karierze rozegrany na kortach ziemnych. Mistrzyni imprezy planuje zakończenie kariery po turnieju w Stuttgarcie w 2007 roku. Z tego powodu ograniczyła swoje starty i po Warszawie zobaczymy Belgijkę na kortach jeszcze tylko pięciokrotnie. Zawodniczka nie wystartuje w wielkoszlemowym Roland Garros z powodu przygotowań do ślubu oraz w US Open – będzie wówczas w podróży poślubnej. Zawodniczka odpadła w pierwszym spotkaniu, czyli w drugiej rundzie, przegrywając z Julią Wakułenko. To był ostatni w karierze mecz Clijsters na korcie ziemnym.Niespodziewanie tenisistka belgijska zmieniła zdanie i 6 maja 2007 ogłosiła, że warszawski turniej był ostatnim w jej karierze zawodowej Swietłana Kuzniecowa nie zdołała po raz czwarty z rzędu awansować do finału J&S Cup W jednej drugiej finału pokonała ją Alona Bondarenko.
Tenisowe turnieje toczą się przez większą część roku, jednak tych, którzy nie potrafią żyć bez sportu (jak ja) może zainteresuje: Serwis dla fanów sportów zimowych - Portal Skoki narciarskie albo o hokeju .

Newsy Tenis ziemny według kraju:

Agnieszka Radwańska w półfinale Wimbledonu!

Polka wygrała swój ćwierćfinał na Wimbledonie. Po raz pierwszy w karierze Agnieszka Radwańska zagra w półfinale turnieju z cyklu wielkiego Szlema. Mecz już 5.07. o godzinie 14! Przeciwniczką Polki będzie Angelique Kerber
GotLink.pl - siłownia poznań - kosmetyki dla kobiet w ciąży - Optyki medyczne do badań ginekologicznych to histeroskop czyli rodzaj wziernika szywnego optycznego ginekologicznego. - pizzeria italiana